Swoją nazwę wzięła od potencjału RED-OX, mającego znaczący wpływ na zdrowotny charakter wody. W przypadku wody wodorowej H2 wynosi poniżej –300 mV (miliwoltów), podczas gdy zwykła woda kranowa ma ok. +100 mV. Wskaźnik RED-OX jest miernikiem jakości wody. Upraszczając oznacza miarę zdolności przyjmowania i oddawania elektronów. Im niższy potencjał RED-OX, tym większa zdolność wody do łączenia się z wolnymi elektronami występującymi w wolnych rodnikach. I tym większy wpływ zdrowotny na organizm.

Gdy wolnych rodników w organizmie jest za dużo, wchodzi w stan stresu oksydacyjnego. W dłuższej perspektywie stan ten może prowadzić do choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, cukrzycy, reumatoidalnego zapalenia stawów i chorób układu krążenia, a tym samym przedwczesnej śmierci.

Istnieje sposób na walkę ze stresem oksydacyjnym – to cząsteczkowy wodór, nazywany przez naukowców idealnym antyoksydantem. Ten niezwykły gaz przenika bezpośrednio do wnętrza komórek i neutralizuje szkodliwe wolne rodniki. Jest przy okazji nietoksyczny i w 100% bezpieczny.

  • Wyjątkowa wśród antyoksydantów selektywność

 

Jeśli zbyt wiele oksydantów zostanie zneutralizowanych, równowaga wewnątrz komórek może zostać zachwiana. Cząsteczkowy wodór działa inaczej – wybiórczo odnajduje tylko szkodliwe oksydanty i neutralizuje je zmieniając w wodę.

Wodór ma zdolność odróżnienia szkodliwych oksydantów (jak rodnik hydroksylowy) od tych pełniących w organizmie pozytywną rolę. Najgroźniejszy dla naszych organizmów oksydant to rodnik hydroksylowy. Jest on wysoce reaktywny, co oznacza, że może ukraść elektron z praktycznie każdej molekuły, uszkadzając ją. Reakcja ta następuje błyskawicznie, nie dając organizmowi czasu na zapobiegnięcie szkodzie. Rezultat? Uszkodzone DNA, mitochondria i komórki a w następstwie groźne mutacje.

 

Rodnik hydroksylowy składa się z atomu tlenu i atomu wodoru (•OH). Istnieje prosty sposób na jego neutralizację – przyłączenie do niego kolejnego atomu wodoru, co zmienia go w wodę (H2O).

Dostarczając naszemu ciału cząsteczkowy wodór możemy więc powstrzymać rodniki hydroksylowe. 

  • Aktywizacja antyoksydacyjnych enzymów wewnątrz komórek

 

Wodór cząsteczkowy bezpośrednio neutralizuje rodniki hydroksylowe. Ma jednak też dodatkową zaletę – aktywuje naturalne antyoksydacyjne enzymy występujące w komórkach, takie jak:

  • peroksydaza glutationowa – neutralizuje nadtlenek w wodę,
  • dysmutaza ponadtlenkowa – neutralizuje anion ponadtlenku w natlenek wodoru,
  • katalaza – neutralizuje nadtlenek wodoru w wodę.

Oznacza to, że H2 nie tylko bezpośrednio neutralizuje rodniki hydroksylowe, ale także aktywuje antyoksydanty wewnątrz komórek umożliwiając długotrwałą ochronę.

  • Wodór jest całkowicie bezpieczny i nietoksyczny

 

Ogromną zaletą cząsteczkowego wodoru jest to, że nawet jeśli przyjmie się go w bardzo dużych ilościach, nadmiarowe cząsteczki zwyczajnie przenikną poza ciało. Zbyt duża ilość pozostałych antyoksydantów może stanowić obciążenie dla wątroby. Cząsteczkowy wodór zwyczajnie się rozprasza, nie powodując żadnych negatywnych reakcji i nie zużywając energii w celu jego rozłożenia.

 

  • Przyśpieszenie produkcji energii

 

Organizm jest zbudowany z komórek, a w każdej z komórek odbywa się produkcja energii. Dodatkowy wodór może przyśpieszać proces wytwarzania energii w komórkach i wpływać na ich naprawę, poprawiać żywotność oraz odporność. 

WODA REDOX 

czym jest i jak działa na Twój organizm?

 

 

 

 

 

 

 

 

Woda redox jest wodą wodorową, czyli oczyszczoną wodą dodatkowo nasyconą cząsteczkami wodoru (H+).

PRZENOŚNE ZESTAWY POMIAROWE

ADRES

Normotech Adam Pokrywka

ul. Kopernika 13

63-940 Bojanowo

tel. +48 668 414 176

adam@normotech.pl

KONTAKT

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!